Krytyk, nasz zraniony obrońca Warszawa

Pewnego razu był sobie czarnoksiężnik, który był tak nieszczęśliwy, że chciał by wszyscy ludzie również cierpieli. Postanowił stworzyć lustro,  które tak odbijałoby piękne i dobre rzeczy, że wyglądałyby na brzydkie i mało ciekawe. Gdybyś popatrzył w to zwierciadło, nie widziałbyś niczego pięknego i dobrego – ani u siebie, ani w świecie… Dostrzegałbyś za to wszystkie rzeczy złe i brzydkie i nabierałyby one wielkiego znaczenia. Najpiękniejsze krajobrazy przypominałyby wysypiska śmieci, a najbardziej urodziwi ludzie wyglądaliby odpychająco lub głupio. Jeśli chciałbyś coś ukryć lub wstydził się czegoś, tę właśnie rzecz lustro by uwypukliło. Czarnoksiężnik był zachwycony swoim dziełem. Kto tylko w nie spojrzał widział zło i brzydotę; wszystko co na świecie piękne i dobre, zmieniało się nie do poznania. Postanowił to lustro zanieść do nieba, by również anioły wyglądały brzydko i głupio. Miał nawet nadzieję, że spojrzy w nie Bóg.. Gdy dotarł na miejsce powstrzymała go moc piękna i dobra i czarnoksiężnik upuścił zwierciadło. Runęło z hukiem i rozbiło się na miliony kawałków.
Wtedy właśnie zdarzyło się najgorsze z nieszczęść. Kawałki lustra, nie większe od ziarnka piasku, rozsypały się po całym świecie. Gdy taki kawałek wpadł komuś do oka, zostawał tam na zawsze i od tej pory człowiek taki widział już wszystko jako brzydkie i przygnębiające. Każda drobinka lustra miała taką moc jak ono całe. U niektórych ludzi odłamki szkła dostały się do serca. Zamieniały się one wówczas w sople lodu i ludzie przestawali być zdolni do miłości. Czarnoksiężnik patrzył na to wszystko i myślał – wyszło lepiej niż planowałem!  Drobinki lustra nadal krążą po świecie..
                               Hal i Sidra Stone na podstawie Królowej Śniegu Andersena

Drobinki lustra nadal krążą po świecie, a tutaj dowiesz się o nich wszystkiego.
Poznasz części Ciebie, które mają tak ogromny wpływ na Twoje życie: Krytyk, Poganiacz, Perfekcjonista, Sędzia i Wewnętrzny Biurokrata. Nauczysz się je rozróżniać i wykorzystywać w sposób twórczy. Nierozpoznane często mają destrukcyjny wpływ na Twoje życie i samopoczucie, powstrzymują Cię od działania. Wykorzystuja przeciwko Tobie nawet chęć rozwoju (przecież powinieneś to już wiedzieć, rozumieć, znowu popełniasz ten sam błąd – po co w ogóle czytasz te książki i chodzisz na warsztaty, skoro nic to nie daje i nie umiesz tego wykorzystać… nic się w Twoim życiu nie zmienia!).
Dowiesz się jak wewnętrzny Krytyk sabotuje związki i jak nie przyjmować dyktowanych przez niego warunków gry.
Poznasz techniki zajęcia się sobą i krytykiem wewnętrznym w trudnych chwilach i w momentach wyzwań.
Będziesz lepić, pisać, rysować a może napiszesz poemat.
Jeśli nauczysz się Krytyka rozpoznawać i odpowiednio z nim postępować, może stać się Twoim sprzymierzeńcem i pomóc Ci otworzyć furtkę do twórczego i spełnionego życia. Tak czy inaczej pozbyć się go nie da.. można go jedynie zmienić.
 
Cel warsztatów:
Radzenie sobie z porażkami i krytyką otoczenia, a tym samym konsekwentna realizacja celów i planów.
 
Dla kogo, czyli kto najbardziej skorzysta:
perfekcjoniści, osoby mające wysokie wymagania wobec siebie i bardzo krytyczny stosunek do siebie, z małą tolerancją na błędy, wrażliwe na oceny/opinie/krytykę otoczenia
 
Korzyści uczestnictwa w warsztatach, czyli czego się nauczysz:
nauczysz się efektywnie reagować w chwilach oceny/krytyki, wspierać siebie, pracować z krytykiem wewnętrznym tak aby Ci służył, a nie wpędzał w przygnębienie bądź zniechęcenie,
nauczysz się jaka jest różnica pomiędzy poczuciem własnej wartości i lubieniem siebie a „wątłą wysoką samooceną”, dowiesz się w jaki sposób te postawy wpływają na nasze poczucie szczęścia i umiejętność osiągania celów.
 
Wybrane tematy: 
-Krytyk – kiedy się pojawia i jak przejawia  (reakcja na niepowodzenia: oskarżanie siebie  lub innych, samokrytyka, litowanie się nad sobą, walka,opór, znieruchomienie)
-Reakcja na krytykę/opinie innych potrzeba aprobaty i jej wpływ na nas (cele, oczekiwania)
-Techniki pracy z krytykiem wewnętrznym – narada plemienna, rodzina zastępcza etc
-Wykorzystanie neuroplastyczności mózgu – jak ćwiczyć umiejętność „szczęścia”
-Techniki wspierania siebie w trudnych chwilach i wyzwaniach.
 
Program warsztatów
Kim jest Krytyk i skąd się bierze?
Jak z nim rozmawiamy?
Jak funkcjonuje Wewnętrzny Krytyk?
Jak sobie radzić z jego atakami?
Krytyk a wewnętrzne dziecko
Krytyk u mężczyzny i u kobiety
Krytyk stworzeniem standym – jego wpływ na stosunki międzyludzkie i nasze związki
Wyparte JA
Przemiana Wewnętrznego Krytyka – w stronę kreatywnego życia
 
Terminy najbliższych warsztatów
sobota 11-18  i niedziela godz. 10-17
 
Cena:  490 PLN Mała grupa – max. 6 osób 
Jedynie wpłata gwarantuje miejsce – przed wpłatą konieczne zgłoszenie mailem lub za pomocą formularza z krótkim opisem dlaczego zgłaszam się na warsztaty.
konto:  Eliza Kruszewska 51 1140 2017 0000 4302 0278 3389
z dopiskiem Krytyk
 

chcesz wiedzieć więcej? napisz

Reklamy