O zenCo

zenCO jest owocem mojej pasji, powstało w wyniku wieloletniej fascynacji rozwojem osobistym, myśleniem systemowym, ale przede wszystkim człowiekiem i możliwościami umysłu, które odkryłam dzięki zainteresowaniu filozofią wschodu i neuropsychologią.

Nauczyciele

Pracy z umysłem i emocjami uczyłam się na certyfikowanych kursach coachingu, na sesjach i odosobnieniach medytacyjnych. Pracy terapeutycznej w nurcie Terapii Akceptacji i Zaangażowania uczyłam się od Kelly’ego Willsona, jednego z jej twórców. Pracy w nurcie intensywnej krótkoterminowej terapii psychodynamicznej od Jona Fredericksona, Roberta Neborsky’ego, Patricii Coughlin oraz Josette ten have-de Labije, współtwórców metody. Pracy z ciałem od takich nauczycieli jak Paul Linden, twórca metody  „Being in movement” oraz O. Fred Donaldson twórca  „Original Play”, który pracuje z korporacjami, a również trudną młodzieżą z przedmieść Nowego Jorku. O.F. Donaldson mówi, że jeśli podchodzimy do innych i świata z miłością, mamy nieskończoną liczbę rozwiązań i możliwości, a jeśli podchodzimy z lękiem, pozostają nam tylko trzy opcje: znieruchomieć, uciekać bądź walczyć.

Najlepszymi moimi nauczycielami byli spotkani na ścieżce życia ludzie, zwłaszcza ci trudni.  Wdzięczna też jestem moim buddyjskim nauczycielom: Ole Nydhal, Fleet Maull (który jest również konsultantem biznesowym i na całym świecie prowadzi zajęcia komunikacji rozjemczej) i nauczycielom mindfulness, czyli Jonowi Kabat-Zinn i Christopherowi Germerowi, który szczególną uwagę zwraca na współczucie i życzliwość wobec siebie.

Inspiracje

Nieustającym źródłem inspiracji jest dla mnie Pema Cziendryn i jej książki dotyczące psychologii buddyjskiej, Toni Packer  oraz Milton Ericson, mistrz obserwacji, niekonwencjonalnych metod terapeutycznych i wyjątkowy człowiek.

 Doświadczenie zawodowe

Jestem praktykiem biznesu z ponad 25letnim doświadczeniem, ekspertem w dziedzinie mediów i komunikacji, absolwentką SGH i wydziału Zarządzania i Marketingu na Universtite de Bourgogne w Dijon oraz psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS.

Prowadziłam warsztaty i procesy coachingowe dla takich klientów jak: AON, Coca Cola HSBC, AXA, Merlin S.A., Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Procter&Gamble, Home.pl, Polpharma, Octapharma, BP, Re:sources Publicis Groupe. Wcześniej byłam rzecznikiem prasowym grupy Renault w Polsce i Krajach Bałtyckich. Tworzyłam kampanie promocyjne i strategie PR dla: Citibank, 3Com, Intel, ABN AMRO, Scandinavian Airlines System SAS, Procter & Gamble, Prudential Insurance Company of America, Philip Morris i Nokia. Fascynuje mnie giełda i świat finansów oraz inwestycje w nowoczesne technologie.

Certyfikacje

Jestem certyfikowanym coachem ICC oraz jako jeden z kilkunastu coachów w Polsce uzyskałam certyfikację Team Coaching International (ICF). Zrealizowałam ponad tysiąc godzin coachingu. Ukończyłam również kurs Design Thinking.

Specjalizacja

Moja specjalizacja to  poszukiwanie ścieżki życiowej i coaching relacji, w tym komunikacja. Takiej komunikacji, która ułatwia osiąganie celów i poprawia relacje, uczę na moich warsztatach i sesjach indywidualnych. Przez większość mojego życia zajmowałam się strategiami komunikacji, najpierw z mediami, a teraz również w kontekście interpersonalnym. Moją pasją jest budowanie osobistej misji w oparciu o uważność, wartości oraz myślenie systemowe.

Organizacje

Brałam udział w pracach Komisji Coachingu przy Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych zajmującej się opracowywaniem standardów zawodu coacha w Polsce, należę do Polskiego Towarzystwa Mindfulness. Mindfulness, czyli uważność jest wiodącą ścieżką w moim życiu, która rozpoczęła się od fascynacji filozofią wschodu, buddyzmem i psychologią buddyjską, fascynacja przerodziła się w wiedzę, którą stosuję na co dzień w mojej pracy i w moim życiu.

Współpracowałam, jako ekspert pro publico bono, z Fundacją Robinson przy tworzeniu programów usamodzielniania młodzieży z rodzin zastępczych i domów dziecka.

Teraz towarzyszę osobom i organizacjom w rozwoju z dużą dozą uważności i sporą dawką poczucia humoru. Obiema nogami mocno w rzeczywistości, która bywa cudownie zaskakująca. A co osiągnęli mówią Klienci, czyli moja największa motywacja: przeczytaj tutaj

Prywatnie

Jestem mamą dorosłej córki, posiadaczką dwóch psów a w wolnych chwilach tworzę biżuterię i rzeźbię, projektuję wnętrza, kocham długie spacery w lesie z psami i medytację.

Trenuję Kyūdō (tradycyjne japońskie łucznictwo). Nadrzędnym celem Kyūdō jest realizacja założenia Shin – Zen – Bi (Prawda – Dobro – Piękno) co należy rozumieć jako powstawanie piękna wraz z oddawaniem prawidłowego (prawdziwego) strzału przez łucznika przepełnionego dobrym nastawieniem do siebie, otoczenia i celu.

Eliza Kruszewska

Przeszłość już nie istnieje, a przyszłość jeszcze nie istnieje.

To znaczy, że przyszłość pozostaje w naszych rękach

I zależy tylko i wyłącznie od tego co robimy w chwili obecnej.

Taka świadomość budzi poczucie głębokiej odpowiedzialności.

Dalajlama

Reklamy