Coaching relacji

Umiejętność nawiązywania relacji, ich podtrzymywania, decyduje o naszym sukcesie zawodowym i poczuciu szczęścia w życiu osobistym. Jednocześnie jest tym,  co nas najczęściej stresuje, są  związane z relacjami nieporozumienia.

Relacje są najtrudniejszą i jednocześnie najpiękniejszą rzeczą w naszym życiu. Zaczynają się one zawsze od relacji z samym sobą. Tylko tak dobrzy, wyrozumiali i kochający potrafimy być dla innych jak jesteśmy dla siebie samych. Tak jak podejrzliwi, krytyczni, wymagający jesteśmy dla innych, tak też  traktujemy siebie.  Nawet jeśli czasami wydaje się, że jest inaczej, inni są tylko lustrem naszych własnych zmagań, niedopowiedzeń, złości lub braku szacunku do siebie samych.

Na sesjach coachingu relacji przyglądamy się m.in. jakie wartości są dla nas ważne w kontaktach z innymi, co możemy zrobić by na co dzień o nie zadbać, jakie zmiany wprowadzić w swoim życiu, jakie działania podjąć wobec samych siebie i wobec świata. Jak zmienić sposób komunikacji, aby uzyskiwać lepsze efekty zarówno dla siebie, jak i dla innych.

Celem jest satysfakcja z bycia sobą w kontakcie z drugim człowiekiem i odkrycie przyjemności z przebywania z innymi w poczuciu autentyczności i swobody.

Ja robię swoje i ty robisz swoje,
Ja nie jestem na świecie po to,
żeby spełniać twoje oczekiwania,
a ty nie masz obowiązku spełniania moich oczekiwań.
Ty jesteś ty, a ja jestem ja.
Jeśli się spotkamy – to wspaniale.
Jeśli nie – to trudno.

Fritz Pearls

Chcesz wiedzieć więcej o możliwościach współpracy i zastosowaniu coachingu, napisz 

Reklamy